Motorola’dan sudan ucuz akıllı telefon, Türkiye’ye gelse yok satar

Moto G Power 5G‘nin 2024 modeli, harika tasarım ve görünüşün yanı sıra makul donanım özellikleriyle piyasaya sürüldü. Ancak cihazın yazılım deneyimi, kullanıcıları biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Motorola, bu modelde önceden yüklenmiş bir dizi uygulama ile yeni bir yola giriyor ve bu uygulamalar kullanıcı verileri için adeta bir susuzluk içinde gibi görünüyor. Cihazın uygulama çekmecesinde, otomatik olarak indirilen ve klasör gibi görünen bazı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar arasında özellikle Alışveriş, Eğlence ve Oyun Merkezi dikkat çekiyor. Her biri sırasıyla alışveriş, eğlence ve oyunlar için bir uygulama merkezi işlevi görüyor. Alışveriş uygulamasında, rastgele ürünler satın almanız için bağlantılar sunuluyor ve ne yazık ki bu uygulamaları kurulum sırasında indirmemeyi seçme şansınız yok.

Yazılım deneyimine eklenen diğer önemli bir özellik, reklamlar ve “daha fazla önerilen uygulama” gösteren önceden yüklenmiş hava durumu uygulaması. Bu uygulamaları kaldırabilirsiniz, ancak 1Weather Pro’yu satın almanız gerekebilir. Tabii ki, Play Store’dan daha çok hoşunuza giden başka bir uygulama da indirebilirsiniz.

Motorola’dan sudan ucuz akıllı telefon, Türkiye’ye gelse yok satar

Şanslı olanlar, cihazın kurulumunu tamamladıktan birkaç dakika içinde bu uygulamaların çoğunu kaldırabilir ve cihazın tasarımı ve donanımının keyfini çıkarabilir. Ancak teknolojiye pek aşina olmayan kullanıcılar için durum böyle olmayabilir ve bu uygulamalarla yaşamaya devam edebilirler.

Bu telefon, global pazarda Mediatek Dimensity 7020 (6 nm) yonga seti, 1080p IPS ekranı ile piyasaya sürüldü ve yaklaşık 300$ fiyat etiketine sahip. Bu modelin, kullanıcılar için karmaşık bir yazılım deneyimi sunması, cihazın tasarımı ve donanım özelliklerinin yanında dikkate alınması gereken bir konu olabilir. Uygulamaların varlığı ve işlevselliği, kullanıcıların bu modeli tercih ederken göz önünde bulundurması gereken önemli faktörler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x